Ostatnie aktualności

 • Psy na wczasach
  Psy na wczasach

  Wczasy z ukochanym zwierzakiem to czysta przyjemność. Niekiedy niestety nie możemy go zabrać ze sobą na wakacje. Jak to zaplanować?

  Czytaj
 • Parki krajobrazowe i parki narodowe - gdzie na spacer?
  Parki krajobrazowe i parki narodowe - gdzie na spacer?

  Wybierając się z psem na wakacje, szukamy najlepszych tras spacerowych. Wypoczynek z pupilem to świetna sprawa - doradzamy gdzie się z nim wybrać. Oprócz wypoczynku na plaży i aktywnych spacerów w lesie możemy się udać szlakiem górskim na wędrówkę. Niektóre szlaki przebiegają przez parki narodowe czy krajobrazowe. Jeśli szlak przebiega przez park, warto się upewnić, czy nasz psiak ma tam wstęp. Tylko niektóre parki mają trasy przeznaczone do spacerów z psem.

  Czytaj
 • Adopcja zwierzaka ze schroniska - wywiad
  Adopcja zwierzaka ze schroniska - wywiad

  Chcąc adoptować psa ze schroniska musimy wziąć pod uwagę wiele istotnych aspektów.  W tym artykule dowiesz się najważniejszych rzeczy związanych z podarowaniem czworonogowi nowego domu. Zebraliśmy informacje na temat adopcji psa prosto od specjalistów!

  Czytaj
 • Kot na wakacjach
  Kot na wakacjach

  Widzieliście kiedyś kota na plaży? Czy można w ogóle zabierać ze sobą kota na wczasy? Odpowiadamy!

  Czytaj
 • Kocie zachowania
  Kocie zachowania

  Jak zrozumieć kota? Co nam przekazuje mową swojego ciała? W jaki sposób zwraca na siebie uwagę? „Kot swoim ciałem może nam wiele powiedzieć. Każda część jego ciała mówi nam, co w danej chwili się z nim dzieje. Trzeba uważnie go obserwować…”- Karolina Kordalska, właścicielka hodowli kotów Miałkocja.

  Czytaj
 • Miski spowalniające jedzenie
  Miski spowalniające jedzenie

  Zastanawialiście się kiedyś nad tym jakie korzyści przynoszą miski spowalniające jedzenie? Ich celem jest zapobieganie łapczywemu spożywaniu posiłku przez czworonoga, ale nie jest to jedyna zaleta tych misek.

  Czytaj
 • Padaczka u psa
  Padaczka u psa

  Padaczka to złożona choroba układu nerwowego, pojawiająca się niemal u 5% wszystkich psów. Jest to zaburzenie czynności przodomózgowia charakteryzujące się występowaniem napadów drgawkowych. Może być objawem innych chorób czy urazów dotyczących mózgu, układu nerwowego. Do tych schorzeń należą na przykład zapalenie lub guz mózgu oraz choroby związane z narządami takimi jak nerki czy wątroba. Niestety jedną z przyczyn padaczki są także geny. Udowodniono wpływ czynnika genetycznego na padaczkę u...

  Czytaj
 • Kastracja czy sterylizacja?
  Kastracja czy sterylizacja?

  Dzięki tym zabiegom możemy się przyczynić do zmniejszenia bezdomności wśród zwierząt. Często błędnie nazywamy zabiegi, stosując nazwy potocznie lub zamiennie. Należy zawsze zapytać lekarza weterynarii o wszelkie szczegóły. Czym się od siebie różnią?

  Czytaj
 • Kleszcze u zwierząt
  Kleszcze u zwierząt

  Co robić, kiedy zobaczymy na ciele pupila kleszcza? Sezon na kleszcze trwa nawet cały rok!

  Czytaj
 • Pies - nowy członek rodziny
  Pies - nowy członek rodziny

  Pierwszy pies powinien być przyjazny i łatwy w wychowaniu. Wybór powinien być skrupulatnie przemyślany.

  Czytaj
Showing 1 to 10 of 10 (1 Pages)